5 Kolay Adımda Formda Kalmak

Fazla kiloları vermek ve fit görünmek özellikle yaz ayları yaklaşırken insanların gündemini meşgul eder. Ancak kış aylarını sağlıklı beslenmek ve formda kalmak için değerlendirmek genellikle daha kullanışlı bir yöntemdir.

Kilo problemleri genellikle sağlıksız beslenme alışkanlıklarıyla, kimi zamanda sağlık problemleriyle doğru orantılıdır. Kilo problemini görsel bir sorun olarak görmekten uzaklaşıp, sağlığınızı iyileştirmede bir gösterge olarak değerlendirmeye, hiç zaman kaybetmeden bu kış başlayabilirsiniz.

Su İçmek

Vücudun tüm fonksiyonlarının sağlıklı çalışmaya devam edebilmesi için, günde 2 litre su içmeye devam etmek, hem formda kalmanızı, hem de cildinizin daha parlak gözükmesini sağlar.

Akşamları 19:00’dan Sonra Yemek Yememek

Geç saatlerde yemek yemek ağırlık yaparken, vücudun yağ yakımına yeterince zaman ayırılmamasına sebep olur. Akşam 19:00’dan sonra yemek yememeği alışkanlık haline getirdiğinizde sonuçlara inanamayacaksınız.

Hazım İçin Maden Suyu, Halsizlik İçin Limonlu Su

Mineral ihtiyacını karşılamada başlıca yardımcılarımızdan olan maden suyunun, formda kalmakta da son derece etkili olduğunu biliyor muydunuz?

İçtiğiniz bir bardak suya 1 dilim taze limon eklemek, gün içinde limonlu su içmek, hem canlılık veren hem de formda kalmanızı sağlayacak bir alışkanlık olacaktır.

Protein Ağırlıklı Beslenme

Vücudun kas-yağ oranı formda kalma ile doğrudan ilgilidir. Protein açısından güçlü bir diyet uygulamak hem sağlıklı ve zinde olmanızı sağlar, hem de yağ ve karbonhidrat açısından zengin bir diyet takip ettiğinizde vücudunuzun depoladığı fazla kiloları alma riskinden uzak kalmış olursunuz.

Düzenli Spor Yapmak

İşe yürüyerek gitmek, dışarıda yapılması gereken işler için ulaşım aracı kullanmamak günlük olarak ihtiyaç duyduğunuz kadar hareket etmenizi sağlayabilir. Günlük yarım saatlik bir egzersiz programını düzenli takip etmek formda kalmanız için yeterli olacaktır.

Evde Nasır Tedavisi
Evde Nasır Tedavisi

Bakımlı ve güzel ayakların sırrı düzenli bakım kadar, ayak sağlığına dikkat etmekten geçer. Ayaklarınıza ne kadar sık bakım yaparsanız yapın, yanlış ayakkabı seçimi, yüksek topuklu ayakkabılar giymek, uzun süre ayakta kalmak gibi nedenler ayaklarda nasır oluşmasına sebep olur. Ayak tabanlarında, parmak aralarında ve dış kısımlarında, ayak üstünde nasırlar oluşabilir. Derinin belirli bir alanda dairesel olarak […]Devamını oku…

6 Adımda Stresi Başarıya Dönüştürmek
6 Adımda Stresi Başarıya Dönüştürmek

Hiç sizin boyunuzu aştığını düşündüğünüz bir işe giriştiniz mi? Kendinizi bunu nasıl başaracağım diye düşünürken bulduğunuz oldu mu? Bu tür bir stresin başarı seviyenizi artıracağını biliyor musunuz? İşte size stresi başarıya dönüştürmek için 6 adımlı bir yol haritası; Başarıya Tutkuyla Yaklaşın Yaptığınız iş ne olursa olsun, sizi etkileyen, ulaşmak için çabaladığınız bir tutkunuz olsun. Motivasyon […]Devamını oku…

yağ yakıcı içecek
Siz Uyurken Yağ Yakmaya Devam Eden İçecek

Bikini sezonunun açılmasıyla bel bölgesindeki yağlar tekrar hepimizin dert ettiği bir konu olarak gündemde yerini aldı. Kilo vermeye ihtiyaç duyduğumuzda genelde istediğimiz bölgelerde kilo vermek konusunda başarısız olmamız sıklıkla yaşanan bir durum. Ancak bu yazımızda yer verdiğimiz özel karışım içeceğin, bel bölgesindeki yağları yakma ve düz bir karına sahip olmak isteyenlerin işini kolaylaştırma gibi bir […]Devamını oku…

Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır
Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Düzenli makyaj yapan biriyseniz, makyaj yapmadan dışarı çıkmak çoktan cesaret edemediğiniz bir şey haline gelmiş olabilir. Hafif makyajı tercih edenlerdenseniz bir rimel ya da bir allık sürmediğinizde solgun, halsiz göründüğünüzü söyleyenler olur. Pek çok kadının her gün düzenli makyaj yapması makyajın kolay bir şey olduğunu düşündürmesin. Makyaj yapmak için yeterli zamanı ayırmanız, güvenilir makyaj malzemeleri seçmeniz […]Devamını oku…