5 Kolay Adımda Formda Kalmak

Fazla kiloları vermek ve fit görünmek özellikle yaz ayları yaklaşırken insanların gündemini meşgul eder. Ancak kış aylarını sağlıklı beslenmek ve formda kalmak için değerlendirmek genellikle daha kullanışlı bir yöntemdir.

Kilo problemleri genellikle sağlıksız beslenme alışkanlıklarıyla, kimi zamanda sağlık problemleriyle doğru orantılıdır. Kilo problemini görsel bir sorun olarak görmekten uzaklaşıp, sağlığınızı iyileştirmede bir gösterge olarak değerlendirmeye, hiç zaman kaybetmeden bu kış başlayabilirsiniz.

Su İçmek

Vücudun tüm fonksiyonlarının sağlıklı çalışmaya devam edebilmesi için, günde 2 litre su içmeye devam etmek, hem formda kalmanızı, hem de cildinizin daha parlak gözükmesini sağlar.

Akşamları 19:00’dan Sonra Yemek Yememek

Geç saatlerde yemek yemek ağırlık yaparken, vücudun yağ yakımına yeterince zaman ayırılmamasına sebep olur. Akşam 19:00’dan sonra yemek yememeği alışkanlık haline getirdiğinizde sonuçlara inanamayacaksınız.

Hazım İçin Maden Suyu, Halsizlik İçin Limonlu Su

Mineral ihtiyacını karşılamada başlıca yardımcılarımızdan olan maden suyunun, formda kalmakta da son derece etkili olduğunu biliyor muydunuz?

İçtiğiniz bir bardak suya 1 dilim taze limon eklemek, gün içinde limonlu su içmek, hem canlılık veren hem de formda kalmanızı sağlayacak bir alışkanlık olacaktır.

Protein Ağırlıklı Beslenme

Vücudun kas-yağ oranı formda kalma ile doğrudan ilgilidir. Protein açısından güçlü bir diyet uygulamak hem sağlıklı ve zinde olmanızı sağlar, hem de yağ ve karbonhidrat açısından zengin bir diyet takip ettiğinizde vücudunuzun depoladığı fazla kiloları alma riskinden uzak kalmış olursunuz.

Düzenli Spor Yapmak

İşe yürüyerek gitmek, dışarıda yapılması gereken işler için ulaşım aracı kullanmamak günlük olarak ihtiyaç duyduğunuz kadar hareket etmenizi sağlayabilir. Günlük yarım saatlik bir egzersiz programını düzenli takip etmek formda kalmanız için yeterli olacaktır.

Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır
Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Düzenli makyaj yapan biriyseniz, makyaj yapmadan dışarı çıkmak çoktan cesaret edemediğiniz bir şey haline gelmiş olabilir. Hafif makyajı tercih edenlerdenseniz bir rimel ya da bir allık sürmediğinizde solgun, halsiz göründüğünüzü söyleyenler olur. Pek çok kadının her gün düzenli makyaj yapması makyajın kolay bir şey olduğunu düşündürmesin. Makyaj yapmak için yeterli zamanı ayırmanız, güvenilir makyaj malzemeleri seçmeniz […]Devamını oku…

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?
İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

Son yıllarda dönem dönem upuzun kirpiklerle tamamlanan makyajlara sık sık rastlıyoruz. Takma kirpik kullanmak hiç de kolay değil. Her defasında takıp çıkarmak, gözünüze temas etmeden bunu yapabilmek, kullandığınız takma kirpiklerin dayanıklılığı takma kirpik kullanımını ancak özel zamanlarda yapılabilecek bir şey haline getiriyor. Peki ya sadece makyaj tamamlayıcısı olarak değil de günlük hayatta da kirpiklerinizi uzatmaya, […]Devamını oku…

Lekeleri Yok Eden Çilek Maskesi
Lekeleri Yok Eden Çilek Maskesi

Çilek mevsiminde olduğumuz, doğal, taze çilek bulabildiğimiz şu günlerde, cildinizi tazelemek için bir alternatif arıyorsanız, bu yazımızda yer vereceğimiz lekeleri yok eden çilek maskesi tarifini keyifle uygulayabilirsiniz. Özellikle hamilelik döneminde ve sonrasında kadınların tercih ettiği bu çilekli cilt maskesi, mevsimsel olarak belirgenleşen cilt lekelerine sahip olanlar için de oldukça kullanışlı. Lekeleri yok eden çilek maskesi […]Devamını oku…

Deri Ceketle Yapabileceğiniz İlkbahar Kombinleri
Deri Ceketle Yapabileceğiniz İlkbahar Kombinleri

Kıyafetlerinizin arasında modasının hiç geçmediği 3 şeyi sorsaydık, bunlardan biri mutlaka deri ceketler olurdu. Deri ceket aslında duruşu, diğer pek çok kıyafetle uyumu göz önünde bulundurulduğunda daha da çok giymek istediğimiz bir paçadır. Yine de kış aylarında aşırı soğuklara uymaz. Ancak ilkbaharın kararsız günlerinde hemen her kombinin üzerinde şıkça taşıyabilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız deri […]Devamını oku…