5 Kolay Adımda Formda Kalmak

Fazla kiloları vermek ve fit görünmek özellikle yaz ayları yaklaşırken insanların gündemini meşgul eder. Ancak kış aylarını sağlıklı beslenmek ve formda kalmak için değerlendirmek genellikle daha kullanışlı bir yöntemdir.

Kilo problemleri genellikle sağlıksız beslenme alışkanlıklarıyla, kimi zamanda sağlık problemleriyle doğru orantılıdır. Kilo problemini görsel bir sorun olarak görmekten uzaklaşıp, sağlığınızı iyileştirmede bir gösterge olarak değerlendirmeye, hiç zaman kaybetmeden bu kış başlayabilirsiniz.

Su İçmek

Vücudun tüm fonksiyonlarının sağlıklı çalışmaya devam edebilmesi için, günde 2 litre su içmeye devam etmek, hem formda kalmanızı, hem de cildinizin daha parlak gözükmesini sağlar.

Akşamları 19:00’dan Sonra Yemek Yememek

Geç saatlerde yemek yemek ağırlık yaparken, vücudun yağ yakımına yeterince zaman ayırılmamasına sebep olur. Akşam 19:00’dan sonra yemek yememeği alışkanlık haline getirdiğinizde sonuçlara inanamayacaksınız.

Hazım İçin Maden Suyu, Halsizlik İçin Limonlu Su

Mineral ihtiyacını karşılamada başlıca yardımcılarımızdan olan maden suyunun, formda kalmakta da son derece etkili olduğunu biliyor muydunuz?

İçtiğiniz bir bardak suya 1 dilim taze limon eklemek, gün içinde limonlu su içmek, hem canlılık veren hem de formda kalmanızı sağlayacak bir alışkanlık olacaktır.

Protein Ağırlıklı Beslenme

Vücudun kas-yağ oranı formda kalma ile doğrudan ilgilidir. Protein açısından güçlü bir diyet uygulamak hem sağlıklı ve zinde olmanızı sağlar, hem de yağ ve karbonhidrat açısından zengin bir diyet takip ettiğinizde vücudunuzun depoladığı fazla kiloları alma riskinden uzak kalmış olursunuz.

Düzenli Spor Yapmak

İşe yürüyerek gitmek, dışarıda yapılması gereken işler için ulaşım aracı kullanmamak günlük olarak ihtiyaç duyduğunuz kadar hareket etmenizi sağlayabilir. Günlük yarım saatlik bir egzersiz programını düzenli takip etmek formda kalmanız için yeterli olacaktır.

Gözleri Etkileyici Hale Getirmek İçin 5 İpucu
Gözleri Etkileyici Hale Getirmek İçin 5 İpucu

Gözlerimiz ve bakışlarımız her zaman söylediğimiz sözlerden fazlasını anlatır. Konuşurken kullanmayı tercih ettiğimiz kelimelerin anlamını bile değiştirebilir. Konuşurken göz kontağı kuramayanların samimi olmadığını, dürüst olmadığını, hiç değilse konuşmak istemediğini anlamayanınız yoktur. Gözleri hızlı hızlı açıp kapatmak konuşan kişinin sinirli ya da rahatsız olduğunu da düşünürüz. Belki yalan söylediği için, belki de kendinden emin olmadığı için […]Devamını oku…

Cildin Yaşlanmasını Bu Yiyecekler Durduruyor
Cildin Yaşlanmasını Bu Yiyecekler Durduruyor

Biyolojik bir saatimizin olduğu yok sayılamaz bir gerçek. Geçen yıllar vücudumuzda ve cildimizde doğal olarak etki bırakıyor. Fakat cildin yaşlanması farklı bir konu. Hiçbir sağlık sorununuz olmasa bile, kendinizi son derece dinç hissetseniz bile cildiniz başka bir görünüm sergiliyor olabilir. Cildin yaşlanmasında yaşam tarzının, beslenme alışkanlıklarının, uyku düzeninin ve elbette genetik faktörlerin etkisi belirleyici rol […]Devamını oku…

Evde Nasır Tedavisi
Evde Nasır Tedavisi

Bakımlı ve güzel ayakların sırrı düzenli bakım kadar, ayak sağlığına dikkat etmekten geçer. Ayaklarınıza ne kadar sık bakım yaparsanız yapın, yanlış ayakkabı seçimi, yüksek topuklu ayakkabılar giymek, uzun süre ayakta kalmak gibi nedenler ayaklarda nasır oluşmasına sebep olur. Ayak tabanlarında, parmak aralarında ve dış kısımlarında, ayak üstünde nasırlar oluşabilir. Derinin belirli bir alanda dairesel olarak […]Devamını oku…

6 Adımda Stresi Başarıya Dönüştürmek
6 Adımda Stresi Başarıya Dönüştürmek

Hiç sizin boyunuzu aştığını düşündüğünüz bir işe giriştiniz mi? Kendinizi bunu nasıl başaracağım diye düşünürken bulduğunuz oldu mu? Bu tür bir stresin başarı seviyenizi artıracağını biliyor musunuz? İşte size stresi başarıya dönüştürmek için 6 adımlı bir yol haritası; Başarıya Tutkuyla Yaklaşın Yaptığınız iş ne olursa olsun, sizi etkileyen, ulaşmak için çabaladığınız bir tutkunuz olsun. Motivasyon […]Devamını oku…