Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Diş Beyazlatma Teknikleri

Diş beyazlatmaya ihtiyaç duyan, bunun için yüksek bütçeler ayırmak istemeyen ya da tekniklerin yan etkileriyle ilgili endişeleri olanlar için, evde uygulayabileceğiniz, doğal diş beyazlatma tekniklerine yer verdiğimiz bu yazımızın faydalı olmasını umuyoruz.

Elma Sirkesi ile Diş Beyazlatma

Elma sirkesinin sigara ve kahvenin oluşturduğu diş lekelerini temizlediğini belki duymuşsunuzdur. Duymadıysanız fazla zaman kaybetmediniz. Uzun süre, sürekli kahve tüketip ya da sigara içip, inatçı kalıcı diş lekelerine sahip olmuş olabilirsiniz. Dişlerinizi elma sirkesi ile ovalayabilirsiniz. Asit içeriğinden dolayı elma sirkesini kullandıktan sonra bol su ile temizlemeniz dikkat etmeniz gereken bir ayrıntı.

Çilek ve Mutfak Sodası

1/2 çay kaşığı yemek sodası ile 1 çileği ezerek hazırlayacağınız karışım, evde diş beyazlatma için oldukça etkili bir yöntem. Karışımı parmağınızla ya da bir diş fırçası yardımıyla dişlerinize sürüp, 5 dakika bekletmeniz yeterli. Daha sonra iyice yıkayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Limon Suyu ve Bir parça Tuz

3 dilim limon ve tuz ile hazırlayacağınız karışımı, dişlerinize sürerek, dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Uygulama sonrası herhangi bir kalıntı kalmayacak şekilde, suyla temizleyin. Dişleri hem beyazlatan ve parlatan bu evde diş beyazlatma yöntemi, diş ve diş eti hassasiyeti olan kişiler için uygun değildir.

Portakal ile Diş Beyazlatma

Bir dilim portakalı kullanarak dişlerinizi silmeniz, diş beyazlatmada önerilebilecek en kolay tariflerden biridir. Özellikle dişlere sürme, dişleri silme işlemi ile yapılan bu uygulamada, aynı işlemin 5 kere tekrar edilmesi gerekiyor.

Portakalda bulunan C vitamini içeriği ve kalsiyum dişleri güçlendirirken, kendine özgü dokusu dişlerin beyazlatılmasına yardımcı oluyor.

Gözleri Etkileyici Hale Getirmek İçin 5 İpucu
Gözleri Etkileyici Hale Getirmek İçin 5 İpucu

Gözlerimiz ve bakışlarımız her zaman söylediğimiz sözlerden fazlasını anlatır. Konuşurken kullanmayı tercih ettiğimiz kelimelerin anlamını bile değiştirebilir. Konuşurken göz kontağı kuramayanların samimi olmadığını, dürüst olmadığını, hiç değilse konuşmak istemediğini anlamayanınız yoktur. Gözleri hızlı hızlı açıp kapatmak konuşan kişinin sinirli ya da rahatsız olduğunu da düşünürüz. Belki yalan söylediği için, belki de kendinden emin olmadığı için […]Devamını oku…

Cildin Yaşlanmasını Bu Yiyecekler Durduruyor
Cildin Yaşlanmasını Bu Yiyecekler Durduruyor

Biyolojik bir saatimizin olduğu yok sayılamaz bir gerçek. Geçen yıllar vücudumuzda ve cildimizde doğal olarak etki bırakıyor. Fakat cildin yaşlanması farklı bir konu. Hiçbir sağlık sorununuz olmasa bile, kendinizi son derece dinç hissetseniz bile cildiniz başka bir görünüm sergiliyor olabilir. Cildin yaşlanmasında yaşam tarzının, beslenme alışkanlıklarının, uyku düzeninin ve elbette genetik faktörlerin etkisi belirleyici rol […]Devamını oku…

Evde Nasır Tedavisi
Evde Nasır Tedavisi

Bakımlı ve güzel ayakların sırrı düzenli bakım kadar, ayak sağlığına dikkat etmekten geçer. Ayaklarınıza ne kadar sık bakım yaparsanız yapın, yanlış ayakkabı seçimi, yüksek topuklu ayakkabılar giymek, uzun süre ayakta kalmak gibi nedenler ayaklarda nasır oluşmasına sebep olur. Ayak tabanlarında, parmak aralarında ve dış kısımlarında, ayak üstünde nasırlar oluşabilir. Derinin belirli bir alanda dairesel olarak […]Devamını oku…